Jailbreak IOS IPhone Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Yeni Başlayanlar kategorisinde tarihinde yayımlandı.

Son yılların en popüler cihazlarını piyasaya sunan Apple, sürekli olarak yeni programlar ve uygulamalar geliştiriyor. iPhone, iPod Touch, iPad ve Apple TV gibi cihazlarda bulunan çeşitli uygulamalar günlük hayatı kolaylaştırdı ve daha eğlenceli bir hale getirdi. Bu cihazların uygulamalar bölümünde hazır halde yer alan, bazen de sonradan ortaya çıkmış programlar ücretli ve ücretsiz olarak kullanıcıya sunulmuştur. Elbette ki birçok insan ücretli uygulamaları tercih etmiyor. Ücretli iPhone uygulama ise herkes için uygun değil. Tüm iPhone uygulamalarına ücretsiz sahip olmak güzel olmaz mıydı? Şifreleri kırmak, sistem kilitlerini kaldırmak ve belleklere erişebilmek… Neyse ki kişisel teknolojileri geliştirme konusuna hayli düşkünüz. Önümüze konulan setleri aşmaya çalışmak heyecan verici. Jailbreak sayesinde artık setleri önümüzden kaldırabiliriz.

 

Jailbreak Nedir?

İngilizce bir kelime olan Jailbreak, zincirleri kırmak, firar ve kaçış anlamına gelmektedir. Aynı zamanda ios uygulama yüklü cihazların kısıtlamalarını kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Daha basit bir anlatımla Jailbreak, ücretli uygulamalarının sistem kilidini kaldırarak ücretsiz olarak yüklenmesini sağlayan bir işlem. Bu işlem sayesinde telefonun sim kilitlerini açabilir, ücretli uygulamaları bedava indirebilir, iTunes dışında resim, video ve müzikleri özgürce indirebilirsiniz.

Jailbreak iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 5, iPhone 4, iPhone 4s, iPad Air, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, Retina iPad mini, iPod touch 5G cihazlarında uygulanabilir ve iOS 7, iOS 7.0.1, iOS 7.0.2, iOS 7.0.3, iOS 7.0.4. sürümleri için uygundur.

Sürüm ve cihaz farklılıklarına göre 3 farklı jailbreak metotları tercih edilebilir.

 

Bilgisayar Bağımlı (Tethered)

Yarı Bağımlı (Semi Tethered)

Bağımsız (Untethered)

 

Genellikle en fazla kullanılan yöntem bilgisayar bağımlı Tethered metodudur. Biraz karışık gibi görünse de aslında zor değil. Teknik bilgisi olmayanlar bile cihazını jailbreak yapabilir.

 

Jailbreak Nasıl Yapılır?

Adım adım uygulamanın nasıl yapılacağını anlatalım. Öncelikle cihazın yukarıdaki model ve sürümlerden olması gerekiyor. Ayrıca cihazda parola var ise, kaldırılmalıdır.

 

1.Adım

Cihazı kablo ile bilgisayara bağlayın ve son sürümlü iCloud ya da iTunes ile yedekleyin. Yedekleme işlemi İphone, iPad veya iPod gibi ios cihazlarda bulunan gerekli içeriklerin kaybolması durumunda geri yüklenerek cihazın hayatını kurtaracaktır. Ayrıca kullanılan bilgisayarda Intel işlemcili ya da ios işletim sistemli olmalı. Eğer Windows işletim sistemli bir bilgisayar kullanılıyorsa sanal makine kurulumuyla adımlar gerçekleştirilebilir.

 

iCloud Yedekleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iTunes Yedekleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Adım

Cihaza ve sürüme uygun, evasion 7 ya da pangu gibi bir jailbreak programı indirmelisiniz. Pangu, Çince yazılmış bir uygulama olduğundan evasion 7 programını seçmek daha pratik olabilir. Windows kullanıcıları için ideal olan bu programı indirdikten sonra çift tıklayarak evasion.zip dosyasını açın ve sağ tuşla yönetici olarak çalıştırın. Bundan sonra cihazı otomatik algılayacak ve jailbreak butonu aktif hale gelecek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Adım

Jailbreak butonuna bastıktan sonra Cydia ve paketlerinin kurulacağı birkaç dakikalık bir işlem başlamış olacak. Bu sırada cihaz kendini kapatıp yeniden başlayabilir. İşlem bitip ekran kilidini açmanız isteninceye kadar cihaza dokunmamanız gerekiyor.

 

4.Adım

Ekran kilidini açtıktan sonra jailbreak simgesini göreceksiniz. Simgeye tıkladıktan sonra ekran kararıp yeniden açılmış olacak. Yeniden jailbreak uygulamasına tıklayın ve bekleyin. Bu işlemler sırasında cihaz defalarca kapanıp yeniden açılabilir.

 

5.Adım

İşlemler tamamlandıktan sonra ekranda evasion logosu yerleşmiş olacak. Ekran kilidini açtığınızda cydia simgesini göreceksiniz. Artık jailbreak yapılmış bir telefonunuz var. Bundan sonra istediğiniz uygulamaları ücretsiz indirebilir ve cihazınızı kişiselleştirebilirsiniz. istore uygulamalarına da ücret ödemeden sahip olmanız mümkün.

 

Jailbreak İle Neler Yapılabilir?

Apple’ın güvenlik kısıtlamalarından kurtulup özgür olabilirsiniz. Kullanıcı ara yüzünü ve standart simgeleri değiştirebilir, zil sesleri oluşturabilir, cihazın sim kart engelini kaldırabilir ve Apple onayı olmayan eklentileri cihaza yükleyebilirsiniz. Ücretli olan tüm uygulamaları bedava indirebilir ve cihazı tam anlamı ile size özel bir hale getirebilirsiniz.

 

Uyarılar

Jailbreak programlarının bazıları, cihazların sorunlu çalışmasına neden olabilir. Bununla birlikte Apple üreticileri söz konusu cihazları garanti kapsamına almıyor. Herhangi bir sorunun ortaya çıkması durumunda iTunes’i geri yükleyip cihazı sıfırlamanız çözüm olabilir. Cihazı garantiye götürmeden önce mutlaka fabrika ayarlarına geri döndürün. Jailbreak, hak ihlali gibi görünse de yasal olarak kabul edilmiştir. 

Ad Soyad : Safiye A.
Website : -
Meslek : 634

Paylaş

Benzer Yazılar

Faaliyet belgesi nedir?
Audio Hosting ( Radio hosting )
Vps sunucu nedir, faydaları nelerdir?
Reseller (Bayi) hosting nedir, nasıl çalışır?
E-posta Hosting nedir?
Bulut Sunucu (Cloud Web Hosting) nedir?
Video hosting nedir, nasıl çalışır?
SSL nedir, nasıl çalışır?
E-Ticaret Nedir?
FTP ve FTP programları nedir?
ASP.NET nedir, nasil kullanılır?
Asp nedir?
Alan adı (domain name) nedir? Neden alan adına ihtiyacım var?
Web hostumu seçerken neye dikkat etmeliyim?
Sitem için ne kadar web alanı ve veri transferi limiti gerekir?
Geçmişten Bugüne İnternette Neler Değişti?
YouTube Yeni Yorum Sistemi
Vista kullanıcıları için üzücü haber...
2013 Google Trends
VPN nedir? Nasıl kullanılır?
Web sitelerinizin mobil cihazlarda nasıl göründüğünü biliyor musunuz ?
eBay' e Yapılan Siber Saldırı
Canonical URL
Arama Motoru Optimizasyonu – SEO
Jailbreak IOS IPhone Uygulamaları Nasıl Yapılır?
Joomla Kurulumu
Wordpress Kurulumu
5651 Kanun İncelemesi
Yandex Reklamlarda Yapılan Hatalar
Mozilla Firefox, Yahoo ile Anlaştı
DDoS Nedir?
Hosting ve SEO İlişkisi
IPv6 Nedir?
MySQL Veri Tabanı
Dosya Dönüştürmenin En Kolay Adresi: cloudconvert.com
Garanti Bankası Sanal Pos Güncellemesi
VPS ve VDS Nedir?
Google İçerik Reklamları Banner Ebatları
Windows 10 Yayınlandı
PHP - SQL Injection'a Karşı Basit Koruma
Filezilla Bağlantı Hatası Çözümü
2015 Arama Motoru İstatistikleri
Cpanel'de Mail Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Cpanel Mail Adreslerinin Kota ve Şifre Değişikliği
Adwords ile Yurtdışında Özel Yayın Zaman Planlaması
Cpanel Sub Domain Nasıl Oluşturulur?
Ücretsiz Adwords Mümkün Mü?
Google Etiket Yöneticisi Hakkında Kısa Kısa
Windows'un Trik Komutları
EasyPhp DevServer Kurulum
İnternette Gezinip İzini Belli Etmek İstemeyenlere
Yeniİ Başlayanlar İçin Bitcoin Rehberi
PowerPoint'e Alternatif Ücretsiz Sunum Programları
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor