Panasonic plazmada geri adım atıyor

fatih
Mesaj Sayısı : 105
11.10.13 05.53.31 tarihinde yayınlandı
Japon teknoloji şirketi Panasonic'in önümüzdeki yıl plazma TV üretimini durduracağı iddia edildi.

Nikkei Bussiness Daily ve Reuters’ın haberine göre Panasonic, 2014’te Amagasaki’deki fabrikasını kapatarak plazma televizyon üretimini durduracak. Şirketin plazma TV departmanı son iki mali yıl üst üste 772 ve 754 milyar Yen kayıp yaşamıştı.

Diğer teknoloji şirketleri Hitachi ve Pioneer da yakın zamanda plazma TV üretimini sonlandırmıştı. Öte yandan Panasonic’in plazma TV modelleri geniş kitleler tarafından takdir görmüş ve şirketin Viera TX-P60ZT65 model televizyonu Avrupa ses ve Görüntü Birliği tarafından 2013-2014 döneminin en iyi ev sinema sistemi seçilmişti.

Panasonic’in çok enerji tüketen plazma televizyonlar yerine daha az masrafla çalışan ürünlere odaklanacağı ve kâr marjı yüksek sektörlere ağırlık vereceği ifade ediliyor. Panasonic, Sharp ve Sony son yıllarda fiyat konusunda Güney Koreli ve Tayvanlı üreticilerin ürünleriyle rekabet etmekte zorlanıyor.

Plazma televizyonların popüleritesinin düşmesinin bir diğer sebebi olarak da LCD, OLED ve 4K standartındaki televizyonların piyasadaki yaygınlıklarını arttırması görülüyor.
Etiketler: #panasonic #panasonic plazma #panasonic lcd 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor