Yazılım Devi Olan Adobe'a hacker saldırısına Uğradı

fatih
Mesaj Sayısı : 105
06.10.13 19.17.37 tarihinde yayınlandı
Milyonlarca kullanıcısı bulunan yazılım firması Adobe dün bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. Olayda yaklaşık 3 milyon müşteriye ait bilginin çalındığı açıklandı.
Popüler tasarım programı Photoshop'un üreticisi Adobe, bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. Söz konusu olayda şirkete ait aralarında Cold Fusion ve Acrobat'ın bulunduğu bazı kaynak kodların yanı sıra, milyonlarca kullanıcıya kredi kartı ve kişisel bilgileri çalındı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların saldırı riski altında olup olmadığının kesin olmadığı, etkilenen müşterilerin şifrelerini değiştirerek bu durumun önüne geçileceği belirtildi. Ancak ABD Ulusal Güvenlik teşkilatı kullanıcılara, her türlü dolandırıcılık riskine karşı temkinli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor