Apple Marka Değeri Hızla Artıyor

fatih
Mesaj Sayısı : 105
01.10.13 09.51.41 tarihinde yayınlandı
Dünyanın en değerli markaları liginin yeni şampiyonu 98.3 milyar Dolarlık değerle iPhone ve iPad'lerin üreticisi Apple oldu.

ABD'li teknoloji devi 13 yıldan bu yana listenin 1 numaralı markası olan Coca-Cola'yı yakaladığı hızlı çıkış sonrası bu yıl yerinden etmeyi başardı. Apple bir önceki yıl 2. sırada iken, 2011 listesinde 8. sırada yer alıyordu.

GOOGLE'DA GEÇMEYİ BAŞARDI

Interbrand'in yaptığı en değerli markalar sıralamasında Coca-Cola'yı geçen tek marka Apple değil. Listenin ikinci sırasında yer alan yeni ekonomi şirketi Google da içecek devini geçmeyi başardı.

FACEBOOK'TAN SÜRPRİZ ÇIKIŞ


Marka liginin 2013 sıralamasının en tepesinde bu yıl sürpriz değişiklikler yaşanırken ilk 100 içinde önemli giriş çıkışların olmadığı görüldü. Milliyet'in haberine göre, listede Apple ve Google ile birlikte Facebook da önemli çıkışa imza atmayı başardı.

EN HIZLI Apple BÜYÜDÜ

Apple bir önceki yıla göre yüzde 28'lik büyümeyle 98.3 milyar doları yakalarken, Google yüzde 34'lük çıkışla marka değerini 93.3 milyar dolara çıkardı.

Coca-Cola'nın yüzde 2'lik yükselişle 79.2 milyar dolarlık marka eğerinde kaldığı sıralamada Ibm 78.8 milyar dolar, Microsoft 59.5 milyar dolar, GE 46.9 milyar dolar, McDonald's 41.9 milyar dolar, Samsung, 39.6 milyar dolar, Intel 37.2 milyar dolar, 10. sıradaki Toyota ise 35.4 milyar dolarlık rakama ulaştı.

İLK YÜZE AMAZON.COM'DA GİRDİ


İlk 100 listesinde Amazon.com yüzde 27'lik yükselişle 23.6 milyar dolara, Facebook yüzde 43'lük çıkışla 7.7 milyar dolarlık değere ulaşmayı başardı.
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor