Google Waze'i satın aldı

Cuma
Mesaj Sayısı : 0
12.06.13 12.00.07 tarihinde yayınlandı
Google, Waze'i satın aldı!

Hem Facebook, hem de Google bu uygulamanın peşindeydi. Ve bakın onu satın alan, kim oldu?

Google, Facebook'un da satın almak istediği gerçek zamanlı trafik bilgisi uygulaması Waze'i satın aldığını duyurdu.

Google'ın resmi blog'unda yaptığı açıklamaya göre arama devi, İsrailli programcıların geliştirdiği sosyal trafik uygulamsı Waze'in yeni sahibi oldu.

Waze, kullanıcılarından gelen gerçek zamanlı bilgiler yoluyla trafik ve harita bilgileri oluşturuyor. Sadece trafik durumunu göstermekle kalmayan uygulama, kazalar ve polis tuzakları hakkında da bilgiler verebiliyor.

Google ile Waze arasındaki anlaşmanın detayları açıklanmasa da bir rapora göre Google, Facebook'u devre dışı bırakabilmek için Waze'e 1.3 milyar dolarlık bir teklif götürmüş.

Google, Waze ile kendi haritalarını geliştirmek istese de Waze, en azından şimdilik ayrı bir uygulama olarak varlığını sürdürecek. Google, Maps'in bu satın almayla nasıl geliştirileceğini açıklamasa da, arama motoruna ekleyeceği yeni trafik işlevlerinden kısaca bahsetti.

Kaynak
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor