Şarapla Çalışan İşlemci

fatih
Mesaj Sayısı : 105
20.09.13 14.31.04 tarihinde yayınlandı
Intel şarapla çalışan işlemci yaptı.

Intel Developer Forum'da tanıtılan "şarapla çalışan işlemci" büyük ilgi gördü.

Intel'in, işlemcilerinin enerji ihtiyacının ne kadar küçük olduğunu göstermek için düzenlediği demoda, Intel işlemcileri, bir kadeh şarap tarafından üretilen enerji ile çalışıtırıldı. Intel mühendislerinden Dr Genevieve Bell, bir kadeh şarabın içine batırdığı elektrodlar yardımıyla elde ettiği enerjiyi, Intel işlemcileri çalıştırmak için kullandı. Şarabın içindeki asit, elektrodlarla reaksiyona girince oluşan küçük elektrik akımı, Intel'in chipset'lerini çalıştırmayı başardı.

Intel yakın gelecekte özel olarak tasarlanacak çok düşük enerji ihtiyaçlı işlemcilerin özellikle az gelişmiş ülkelerdeki kullanıcıları internete bağlamak için çok önemli olduğunu düşünüyor. Şu anda 4 milyar insanın Internet'e hiç erişim şansının olmadığı hesaplanıyor.

Intel ayrıca akıllı bir ivmelenme ölçer geliştirdiğini ve bu mekanizmanın telefonlarda kullanılmasıyla, telefonların kullanıcısının yürüyüş tarzını tanıyarak, o anda gerçekten sahibinin cebinde olup olmadığını bileceğini ve buna göre telefondaki kilit işlemlerini düzenleyebileceğini belirtti.

Intel Develeper Forum, teknoloji dünyası için çok önemli Intel çalışmalarının paylaşıldığı bir etkinlik olarak tüm dünya tarafından her sene büyük merakla takip ediliyor.

Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor