Blackberry Kan Kaybediyor

fatih
Mesaj Sayısı : 105
20.09.13 14.23.16 tarihinde yayınlandı
Geçtiğimiz ay satış planı içerisinde olduğu açıklayan Kanadalı cep telefonu üreticisi Blackberry, şimdi de iş gücünü yüzde 40 oranında azalmata yoluna gideceğini açıkladı. Açıklamanın ardından şirket hisseleri gün içerisinde yüzde 5 değer kaybetti.

Son yıllarda iPhone ve Android karşısında ayakta durmakta zorlanan Blackberry, şirket çalışanlarının yüzde 40'ını işten çıkaracağını açıkladı.

Wall Street Journal'da yer alan bu haberin ardından şirket hisselerinde gün içerinde yüzde 5'lik kayıp yaşandı.

Haberde, her departmandan yapılacak işten çıkarmalara bu yıl sonunda başlanacağı bilgisine yer verildi.

Her ne kadar iş gücünde yüzde 40'lık kesintiye gitmek ciddi bir rakam olsa da, son dönemde zor günler geçiren Blackberry'nin böyle bir karar alması beklenmedik bir durum değil.

Şirket geçtiğimiz ay, geleceğini garanti altına almak için stratejik alternatifler arayışında olduğunu ve şirketin satışının da bu alternatifler arasında yer aldığını açıklamıştı.

Satış için birden fazla alıcı ile görüşmelerini sürdüren Blackberry'nin en büyük muhtemel alıcısının Microsoft olduğu söyleniyordu.

Ancak, Microsoft'un Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia'yı satın almasının ardından, bu ihtimal ortadan kalkmış oldu.

Blackberry'yi satın alması ihtimal dahilinde olan bir diğer şirket Google'ın da akıllı telefon alana yatırım yapmış olması, Microsoft gibi Google'ın da Blackberry'yi bünyesine katmasını imkansız hale getirmişti.
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor