Google Analytics artık iOS indirmelerinin detaylarını da takip edecek

fatih
Mesaj Sayısı : 105
17.11.14 08.19.10 tarihinde yayınlandı
Google, ilk olarak Android tarafında başlattığı uygulama indirme izleme özelliğini bu kez iOS uygulamaları için getiriyor. Önümüzdeki haftalardan itibaren Google Analytics üzerinden iOS uygulama indirme sayıları ve detayları görülebilecek.

Bu özellik Google Analytics kullanan ve mobil uygulama pazarlaması yapan kullanıcılar tarafından merakla bekleniyordu. Google Adwords veya başka reklam kanalları (Aakri, AdMob, AppLovin, Millennial Media, MdotM, Taptica, Tapjoy …) üzerinden oluşturulan reklamların nasıl bir geri dönüş sağladığı ise şimdiye kadar detaylı olarak ölçümlenemiyordu.

Google’ın bu yeni özelliği, kampanlardan gelen uygulama indirme sayılarının yanında oturum sürelerini ve gelirleri de görüntüleyebilecek. Bunun için yapılması gereken Google Analytics içinde ‘iOS Install Tracking‘ özelliğini aktifleştirmek, SDK güncellemesi yapmak ve kampanyaları kurgulamaktan ibaret.

Bildiğiniz gibi mobil uygulamalar için kullanıcı kazanımı bir web sitesine trafik çekmekten daha zor bir iş. Kullanıma sunulacak olan bu yeni özellikle uygulama geliştiriciler veya dijital reklam ajansları kampanyaların getirisini daha iyi ölçümleyebilecek. Böylece indirme veya ücretli kullanıcı başına göre ödenen miktarlar Google Analytics segmentasyon özellikleriyle en iyi şekilde optimize edilebilecek.

Apple’ın reklamcılar için sunduğu tanımlama özellikleri, mobil uygulama pazarlaması yapan girişimler tarafından daha detaylı şekilde sunulabiliyor ama Google’ın bu alana adım atması kitlesel anlamda daha büyük bir anlam ifade ediyor. Google’ın gelirlerini etkilemesi açısından da ciddi önem taşıyor.

Hatırlatmak gerekirse Google Analytics, son büyük adımını e-ticaret sitelerinin satın alma davranışlarını analiz etmek için atmıştı.

Kaynak: webrazzi
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor