Skype for Web: Skype.com anlık mesajlaşmanın ve görüşmenin yeni adresi olacak

fatih
Mesaj Sayısı : 105
17.11.14 08.10.35 tarihinde yayınlandı
2011 yılından bu yana bir Microsoft markası olan Skype, bir masaüstü programı olmanın ötesine geçiyor ve Skype.com üzerinden web tabanlı hizmet vermeye hazırlanıyor.

Şimdiye kadar web tarayıcıları üzerindeki eklentiler aracılığıyla aramalara yönlendirme yapan Skype, bundan sonra Skype.com üzerinden eklenti kurmaksızın direkt olarak sesli ve görüntülü aramalar yapılmasını sağlayacak.

Şimdilik küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilen yeni Skype.com, önümüzdeki aylarda aşamalı olarak tüm dünyaya açılacak. Aylık 2 milyar dakika sesli ve görüntülü görüşmeye aracılık eden Skype, bu yenilikle ‘ben de Skype yok, kurmam lazım’ sözünü de tarihe karıştıracak. Skype.com’a giriş yapıp hızlıca iletişim kurulabilecek.


Skype’ın anlık mesajlaşma özelliğini de kapsayan Skype.com, popüler internet tarayıcılarını RTC standartlarına uygun olarak destekleyecek. Skype.com’a giriş yapıldığında geçmiş iletişim kayıtları da aynı şekilde görülebilecek.

Skype’ın bu adımı mobilleşen dünya için pek bir anlam ifade etmiyor ama web trafiğinin halen mobil taraftan çok daha fazla olduğu malum. Skype erişimini kolaylaştıran bu yenilik, bilgisayarlarda program indirme sorununu büyük oranda ortadan kaldıracak.

Kaynak: webrazzi
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor