Apple gelirlerinin yüzde 20’sini iPhone, yüzde 6’sını da iPad satışından kazanıyor

fatih
Mesaj Sayısı : 105
17.11.14 08.09.08 tarihinde yayınlandı
Apple’in bizzat kendisinin paylaştığı veriye göre 2014’ün dördüncü çeyreğinde şirketin gelirlerinin yüzde 19,51’ini iPhone, yüzde 6,186’sını da iPad‘ler oluşturuyor. Bir başka deyişle Apple’ın son çeyrekte iPhone ve iPad’den kazandığı gelir toplam gelirinin yüzde 25’inin biraz üzerinde.

Geçtiğimiz senelere baktığımızda da lansman dönemlerinde bu rakamın toplamda yüzde 40’ları geçtiğini görüyoruz. Tabii şirketin diğer gelir kaynaklarını uygulama mağazası, mobil reklam, iTunes üzerinden gerçekleşen ‘multimedia’ satışı ve Apple TV ile Mac bilgisayar satışları oluşturuyor.

Bu arada Apple’ın mali yıl için üçer aylık dönemleri şu şekilde: bir önceki yılın Ekim-Aralık ayları 1. çeyrek, Ocak-Mart ayları 2. çeyrek, Nisan-Haziran ayları 3. çeyrek ve Temmuz-Eylül ayları da 4. çeyrek.

Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor