Gerçek isminizi kullanmak zorunda olmadığınız ilk Facebook ürünü, Rooms yayınlandı

fatih
Mesaj Sayısı : 105
28.10.14 10.41.48 tarihinde yayınlandı
Facebook, kendi içerisinden çıkarttığı mobil uygulama girişimlerine bir yenisini ekledi. Forum tarzında olan ve farklı konuların oluşturulabildiği, kullanıcıların ilgi alanlarına göre bilgi, fikir paylaşımı yapabileceği Rooms uygulaması AppStore’daki yerini aldı.

Room’lara, yani farklı odalara girerek belirlediğiniz kullanıcı adınızla konuşmaya dahil olabileceğiniz bir yapısı bulunan Rooms, aynı zamanda Facebook’un gerçek ad ve soyad kullanımını zorunlu tutmadığı ilk uygulama olma niteliği de taşıyor.

Hemen yukarıda belirttiğimiz sebeple, Rooms uygulaması Facebook’tan biraz daha bağımsız bir imaj çiziyor gibi gözüküyor. Ayrıca, Rooms uygulamasının ürün yöneticiliğini üstlenen kişi, Facebook’un yılın başında Branch satın almasıyla şirkete kazandırdığı bir isim olan Josh Miller. Böylece Miller’ın, kendi projesini Facebook çatısı altında harekete geçirmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Rooms için hemen bir Facebook, Twitter ve Instagram hesabı açılmış. Bunun yanı sıra, Facebook.com adresi altında, Rooms uygulaması ile ilgili bir yardım merkezi de hemen kurulmuş.Rooms, Facebook altında bir uygulama olmasına rağmen, kayıt için bir Facebook hesabı ya da e-posta adresi istemiyor. Uygulama, QR kodlu bir davet sistemini de destekliyor ve kullanıcılar, bazı gruplara bu QR kodlar aracılığıyla girebiliyorlar. Rooms uygulamasının amacı çeşitli topluluklar yaratabilmek. Böylelikle, kullanıcıların aynı günümüz başarılı sosyal ağlar gibi, kullanıcıların her gün ziyaret edeceği bir yer haline getirme hedefleri bulunuyor.

Facebook Creative Labs çatısı altında üretilen bir başka uygulama olan Rooms’u buradan indirebilirsiniz. Şimdilik sadece ABD, İngiltere ve İngilizce konuşan birkaç diğer ülkenin AppStore’larına yüklenmiş durumda.

Kaynak: webrazzi.
Etiketler: #rooms #facebook rooms #rooms nedir 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor