Facebook, Reklam Gösterimlerinde de Birinci

fatih
Mesaj Sayısı : 105
10.10.14 08.51.57 tarihinde yayınlandı


comScore tarafından yayınlanan rapora göre Facebook 2011’in ilk çeyreğinde ABD’deki reklam gösterimlerinin 1,2’sine sahip oldu. 346,4 milyar görüntülemeyle geçen senenin son çeyreğindeki rakamını ikiye katlayan Facebook pastadaki payını da %5,3 arttırmış.

Rapora göre ABD’de yılın ilk çeyreğindeki reklam görüntüleme sayısı 1,1 trilyon. Facebook’un ardından en çok reklam görüntülenme ,1 ile Yahoo’nun sitelerine ait. Aşağıdaki grafikte Facebook’un hızlı yükselişi açıkça görülürken Yahoo’nun kan kaybetmekte olduğunu, Microsoft ve Google’ın da ufak kımıldamalar dışında yerlerinde saydıklarını söyleyebiliriz.

2010 Facebook’un yılıydı desek yanlış söylemiş olmayız herhalde. Sosyal ağa ait bütün grafiklerde oklar 2010 yılında yukarıyı gösterirken şirketin değeri de gün be gün arttı. Öyle görünüyor ki comScore’un raporu da bunun en iyi göstergelerinden birisi.  Verilere bakarak rahatlıkla yıl sonuna kadar ABD içinde 1 trilyonu aşkın gösterime ulaşılacağını söyleyebiliriz.

Facebook reklamları gittikçe daha popüler oluyor ve çevrimiçi reklamın kalbine oturuyor. Reklam bütçesi olan her firma büyük-küçük demeden bu yeni sayılabilinecek reklam alanında yerlerini almalılar. Facebook reklamları diğer alanlarla kıyaslayınca hem daha ucuz hem de hedef kitlenizi belirleyerek nokta atışı yapabileceğiniz ve ölçülmesi daha kolay bir alan.
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor