Apple, iPhone 6′da mobil ödemeler için Visa, MasterCard ve American Express ile anlaştı

fatih
Mesaj Sayısı : 105
01.09.14 13.36.55 tarihinde yayınlandı
iPhone 6′nın mobil ödeme özelliğiyle geleceği yönündeki ihtimal güçleniyor. Financial Times’ın geçtiğimiz hafta Apple’ın iPhone 6′da NFC özelliği NXP ile çalıştığı iddiasının ardından, iki bağımsız kaynaktan gelen haberler Apple’ın bu özellik için büyük ödeme ağlarıyla birlikte çalıştığını gösteriyor.

Re/Code, Apple’ın mobil ödemeler için American Express (AmEx) ile anlaştığını söylerken, Bloomberg Apple’ın işbirliğinin AmEx ile sınırlı olmadığını gösteren bir haber yayınladı. Bloomberg’e göre Apple, iPhone 6′da mobil ödemeler için MasterCard ve Visa ile işbirliği yaptı.

İddialar doğruysa, Apple NFC’li iPhone 6 ile kredi/banka kartlarının yerini almaya hazırlanıyor ve şirketin yeni standartlar belirleme konusundaki başarısı şimdiden büyük beklentiler yaratıyor. Apple mobil ödeme özelliğiyle kullanıcılarını kendi ekosisteminde tutabilir, bundan daha da önemlisi, yeni özellik hem akıllı telefonlar hem de mobil ödemeler endüstrisinde oyun değiştirici olabilir.

Apple’ın mobil ödemeler için mobil ödeme ağlarıyla çalıştığına dair daha erken bir iddia da The Information’dan gelmişti. Yayın, Apple’ın mobil ödemeler için Visa ile anlaştığı haberini geçtiğimiz Temmuz ayında vermişti.

Haberlerin kesinliğiyse ancak 9 Eylül’deki lansmanda anlaşılacak.


Kaynak: Webrazzi
Etiketler: #iphone 6 #apple #ıphone özellikleri #iPhone 6 görselleri #iPhone 6 özellikleri # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor