Akıllı dikiz aynası

fatih
Mesaj Sayısı : 105
01.09.14 13.35.08 tarihinde yayınlandı
Otomotiv üreticileri son zamanlarda teknolojiyi araç içine daha çok yerleştirmek için birbirleriyle çalışıyorlar. Bugüne dek pek çok örneğini gördüğümüz bağlı araçlar (connected cars) örneklerine her gün yenileri eklenirken, önemli bir çalışma da Nissan’ın attığı adımla geldi.

Nissan, her araçta bulunan klasik dikiz aynasını daha akıllı bir hale getirmeye karar vererek, akıllı dikiz aynası geliştirmeye başladı. Gelecek yıl Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek olan Nissan Rogue model otomobillerin içerisinde opsiyonel olarak planlanan akıllı dikiz aynalarının görevi bir geri görüş kamerası olarak da çalışabilmesi olacak.

Otomobilin arkasında bulunan 1.3MP’lik kamera aracılığıyla görüntü, akıllı dikiz aynasına yansıtılacak ve geri görüş kamerası aracın ön konsolundaki ekranında ya da ekstra olarak takılan bir ekranda değil, dikiz aynasında belirecek. Normal şartlarda klasik bir ayna olarak kullanabilen özel ekranın en önemli özelliği aynı zamanda bir LCD ekrana sahip olması. Her ne kadar akıllı dikiz aynasında ekranın boyutundan dolayı daha geniş bir açıyla görüntü verebilen akıllı dikiz aynası olsa da, Nissan konsolda göstereceği geri görüş kamerasından da ödün vermeyecek.

Henüz ABD fiyatı kesinlik kazanmayan ürünün Japonya’daki fiyatının ise 600 dolar civarında olması beklendiği konuşuluyor. Daha önce duyurulan akıllı dikiz aynasının testleri ve basına tanıtımı ise şu aralar hızlı şekilde sürdürülüyor. Hem ayna hem de bir ekran olan yeni bir teknoloji olsa da, Nissan bu opsiyonel seçenekle early-adopter’leri hedefliyor ve tabii ki bu alanda bir öncü olmaya çalışacak. Ürünün başarısını ve diğer markaların da benzer bir şekilde geri dönüş kamerasını kullanıp kullanmamaya başlayacağını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Kaynak: Webrazzi
Etiketler: #nissan #akıllı dikiz aynası #nissan dikiz aynası 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor