Apple uygulamaları neden reddeder?

fatih
Mesaj Sayısı : 105
01.09.14 13.33.37 tarihinde yayınlandı
Apple, uygulamaların App Store’a kabul edilmemesinin nedenlerini açıkladığı yeni bir sayfa açtı. Son yedi günün reddedilme istatistiklerine de yer veren Apple’ın verilerine göre, App Store’a kabul edilmeyen uygulamaların yüzde 58′i App Store kurallarını belirleyen 10 prensibe uymadığı için bu sonuçla karşılaşıyor.

Bunlar arasında uygulamadaki bug’lar, karmaşık kullanıcı arayüzü, çalışmayan linkler ya da yeterince açık olmayan tarifler gibi bilinen nedenler var.

Apple’ın 21-28 Ağustos tarihlerini kapsayan istatistiklerinde uygulamaların en çok bilgi eksikliği (yüzde 14) nedeniyle reddedildiği göze çarpıyor. Onu yüzde 8′le uygulamadaki bug’lar ve yüzde 6 ile Developer Program Licence Agreement koşullarının ihlali takip ediyor. Reddedilen uygulamaların diğer bir yüzde 6′lık diliminde ise kullanıcı arayüzünün karmaşık ve yeterince iyi olmaması var.Apple’ın Common App Rejections sayfasında yayımladığı bilgiler birçokları için yeni olmayabilir ancak uygulamanızın App Store’a göndermeden önce bu kurallara uyduğundan emin olmanız gerekiyor.

Apple, bu tür bir açıklama yayınlayarak, tek tek kontrol edilen milyonlarca uygulamanın onay sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor olabilir. Daha çok “yeni başlayanlar için uygulama gönderim kuralları” niteliğindeki bilgilerle iligili daha fazla detay için Apple’ın ilgili geliştirici sayfası burada.

Kaynak: webrazzi
Etiketler: #apple uygulamarı #ios uygulama #ios uygulama ayarları #apple ios uygulama 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor