Flickr’da Son 500 Ait 2,7 Milyon Görsele Ulaşabilirsiniz

fatih
Mesaj Sayısı : 105
01.09.14 06.49.24 tarihinde yayınlandı
Georgetown Üniversitesi’nde iletişim teknolojileri üzerinde çalışan Kalev Leetaru, büyük veri üzerine yaptığı çalışmalarla tanınıyor ve bu yılın başında Internet Archive’in 600 milyon sayfalık kamuya açık tarihi kitap arşivinden, 14 milyon görseli Flickr’a taşıyacak bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Görsellerin ücretsiz bir şekilde aranabilir ve indirilebilir olmasını sağlamak amacıyla yürütülen projede bugün itibariyle, yaklaşık 2 milyon 620 bin görsele Flickr’dan erişilebiliyor.

Internet Archive’in tarihi kitapları tarayan Optical Character Recognition (OCR) programının metinlerin dijitalleştirilmesine izin vermesine karşılık görselleri atlaması sorununu çözen Leetaru’nun kendi geliştirdiği yazılım, OCR’ın görmediği görselleri otomatik olarak jpeg formatına dönüştürüyor ve Flickr’a yüklüyor.

Flickr’ın Internet Archive sayfasından erişilebilen görsellerin her biri, detaylı bir tanım, hangi kitaptan alındığı ve konu etiketleri gibi bilgiler içeriyor.

Flickr'ın projesini detaylı incelemek isterseniz; https://www.flickr.com/photos/internetarchivebookimages/

Kaynak: webrazzi
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor