Android için en büyük kabus

fatih
Mesaj Sayısı : 105
13.06.13 20.52.21 tarihinde yayınlandı
Android kullanıcıları, belki de bugüne dek gördükleri en büyük kabusun eşiğinden döndü. Şimdilik...

Şimdiye kadar keşfedilen en tehlikeli Android virüsüne karşı tetikte olun! Kaspersy Labs tarafından ortaya çıkarılan "Obad" isimli truva atı, Android işletim sisteminin şimdiye dek gördüğü en tehlikeli virüs olarak niteleniyor. Karmaşık yapısı ile neredeyse Windows truva atlarını andıran Obad virüsü, çok katmanlı şifreleme ve kod saklama gibi yöntemlerle kendisini gizleyerek Android işletim sisteminin yeni keşfedilen güvenlik açıklarından faydalanıyor. Android kullanan cihaz üzerinde neredeyse tam kontrol sağlayan Obad, klasik bir truva atı gibi internet üzerinden kontrolcüsü ile iletişime geçebilmesinin yanı sıra SMS ile bile komut alabiliyor.

Sızdığı cihazda yönetici yetkilerini ele geçirince, kendisini açık uygulamalar listesinde görünmez hale getirebilen virüs, kullanıcının kendisini cihazdan silmesini imkansız kılıyor. Virüsün varlığını tespit ve temizlemenin tek yolu Kaspersky ve diğer antivirüs geliştiricilerinin son versiyonlarını kullanmak.

Kaspersky, Android'in mimarı Google'a Obad ve kullandığı güvenlik açıklarıyla bilgi verildiğini belirttiği açıklamasında düşük yaygınlık derecesiyle alarm seviyesine yaklaşmayan virüsün kaynağının tespit edilemediğini belirtti.
Kaynak
Etiketler: # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor