Akıllı telefonlarınıza yüklediğiniz sorun yaratan ya da gereksiz yere birçok izin isteyen uygulamaları buradan paylaşıyoruz

Murat06
04.03.14 09.05.55 tarihinde yayınlandı
Android işletim sistemi yüklü cihazların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Akıllı telefonlar günümüzün vazgeçilmezlerinden olmuşlardır. Artık akıllı telefonlar olmazsa olmazlardandır ve hayatımızda büyük kolaylıklar sağlıyorlar. Ancak yüklediğiniz uygulamalar eğer kötü amaçlı ise daha sonraları başınızı ağrıtabilir. Uygulamaların istediği izinlere dikkat etmeliyiz söz konusu android uygulamalarının büyük çoğunluğu GPS, telefon aramaları, telefon numaraları, kişisel bilgiler,  izinsiz fotoğraf çekme, ses kaydetme, ,mesaj okuma,   parasal konular ve hesap bilgilerine ulaşarak bunları toplayabiliyor. Çoğu zaman okumadan bu uygulamalara izin veririz. Bir oyun uygulaması cihazınızın çağrı özellikleri ile erişim izni isterse bilmelisiniz ki birçok bilginizi hiç haberiniz olmadan başkalarının eline geçebilir. Yapılan araştırmalarla akıllı cep telefonlarındaki işletim sistemleri kıyaslandığında İOS'un Android'e göre yüzde 84 oranında daha güvenilir olduğu ortaya çıkıyor. 

Size tavsiyem uygulamaları tarayıp denetleyen Google Play Store'dan uygulamaları indirmeniz, indirmeden önce yorumları okumanız ve en önemlisi özel dosyalarınızı telefonunuzda bulundurmamanız. Bu başlık altında dikkatinizi çeken gereksiz yere izinler isteyen ya da uygulama yükleyip sorunlar yaşamış, başınızdan geçmiş konuları paylaşalım.
Etiketler: #android #android telefonlar #ios #google play #akıllı telefon # 
Yeni Başlayanlar kategorisinde 05.04.2020 tarihinde yayınlandı.
PowerPoint'e  Alternatif Sunum Programı Power Point, Microsoft tarafından iş amaçlı ve kişisel kullanım için geliştirilen slayt gösterisi ve sunum yazılımıdır.   Google Slides PowerPoint’e alternatif, ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz az  da olsa, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir ve...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor