İnternette Gezinip İzini Belli Etmek İstemeyenlere

Yeni Başlayanlar kategorisinde tarihinde yayımlandı.

Web sitelerde iz bırakmadan gezinmek hayli zor. Birçok firma verilerimizi toplayıp, bizimle ilgili bilgi sahibi olup, bu bilgileri paylaşıyorlar. Bunu kesin olmamakla beraber önlemenin birkaç yolu var.

Bunlardan ilk akla geleni tarayıcıyı gizli modda kullanmak. Burada önemli olan Google’ da oturum açmamış olmanız gerekmektedir. Gizli mod kullandığınızda girmiş olduğunuz web siteleri kayıt altına alınmıyor. Gizli moddan çıkış yaptığınızda çerezlerde silinmiş oluyor. Arama geçmişini kontrol ettiğinizde, herhangi bir kayıt göremeyeceksiniz.

Gizli mod kullanmanın dışında farklı bir yöntem VPN (Virtual Private Network) kullanmaktır. En çok tercih edilen yöntem VPN’dir. VPN bilgisayarınız ile VPN’e ait kendi sunucuları ile iletişim kurarak hizmet sağlamaktadır. Bu sunucu Amerika’daysa ve siz de Türkiye’den bağlantı kuruyorsanız girmiş olduğunuz site, sizi Amerika’dan bağlanmış gibi görecektir. Yine bunun içinde Google’da oturum açmamış olmanız gerekmektedir.

Farklı bir yöntem ise Tor Browser ile bağlanmaktır. Öncelikle bilgisayarınıza tor browser’ı indirip kurmanız gerekmektedir. Tor browser’da VPN tarzında çalışmaktadır. Tor browser dünyanın farklı bölgelerinden bağlantı kuruyor. Browser’ın kötü yanı ise bazen çok yavaşlamasıdır. İnternette gezinip izini belli etmek istemeyenlerdenseniz, size tavsiyem gizli modla birlikte VPN kullanmanızdır.

Sosyal Medya kategorisinde 30.03.2019 tarihinde yayınlandı.
İnternete yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınızdan adresinizin tespit edilebileceğini biliyor muydunuz? Hepimiz ,twitter, facebook, ve instagram gibi sosyal medya sitelerine fotoğraflarımızı yüklüyoruz.  Paylaşmış olduğumuz bu fotoğraflar, kötü niyetli kişilerin eline ulaşırsa hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Cep telefonlarından ya da dijital fotoğraf makineleri ile çektiğiniz her fotoğrafa, o r...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor