Google Tüketicilerin Çevrimdışı Davranışlarını İzleyebiliyor

E-Ticaret kategorisinde tarihinde yayımlandı.

Teknolojinin önde giden firması Google dünya devi olmaya devam edip her geçen gün yeni bir proje ve uygulama ile karşımıza çıkıyor. Yeni uygulaması çevrimdışı davranışların incelenmesi her ne kadar işletmeler için memnun edici bir durum olsa da tüketiciler açısından kaygı ile karşılandı.

Google markasının her daim hayatımızın içinde olmasının bir nevi faydasını işletmeler açısından kullanıma soktu. Tüketicilerin çevrimdışı olan tüm davranışları hakkında işletmelere bilgi sunabilecek olan bu uygulama ile artık firmalar tüketicilerin hangi kanal ile alışveriş yapıklarını, hangi reklamın üzerinde daha etkili olup hangi kanal ile bu reklam sonrası alışverişe yöneldiklerini öğrenebilecekler.

Google firmasının uzun zamandan beri Google üzerinden yapılan tüm alışveriş hareketlerini izlediklerini ve bu konudan gereken bilgi paylaşımını yaptıklarını zaten biliyorduk. Fakat yeni uygulama ile firma bu takibi bir tık öteye taşıyor. Bu uygulama ile artık Google mağazalardan yapıla alışverişleri de öğrenebiliyor.

Google Mağaza Alışveriş Bilgisini Nasıl Edinecek?

Google Youtube ve Google Maps uygulamaları ile tüketicilerin yolculuklarını ve bu yolculuklarında kullandıkları kredi kartı dökümlerini birleştirerek yapılacak olan harcama ve yatırım bilgilerini artık kolaylıkla öğrenebilecek. Böylece her hangi bir markaya ait olan ürünün satışının mağaza üzerinden mi yoksa internet alışverişi üzerinden mi tercih edildiği ile ilgili detaylı bilgiyi gereken markaya sunabilecek konuma geliyor.

Teknoloji devi Google firmasının şuanda özellikle Amerika’da müşterilere ait olan banka ve kredi kartlarının yaklaşık olarak yüzde yetmişine erişebildiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Bu bilginin alınması ile konum ve kredi kartı alışverişi birleştirilerek mağazadan yapılan çevrimdışı alışveriş netleşerek bilgi bankasında yerini almış olacak.

Kullanıcıların Kişisel Bilgi Aktarım Endişesi

Tüketiciler tarafından kaygı ile karşılanan bu durum için Google tarafından yapılan açıklamaya göre markalar ile müşterilerin isim ve kredi kartı numara paylaşımı olmayacağı yönünde oldu. Google firmasının “ Konum bazlı takip sistemi “ olarak adlandırılan bu uygulama için kullanıcıların kaygısının devam edip etmeyeceği ve ilerleyen zamanda ne tür gelişmeler yaşanacağı da merak konusu.

Son İlanlar
Ekran Kartlı Sunucularımız ile Canlı yayın işlemleri çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz....
[CENTER][CENTER][IMG]https://i.hizliresim.com/8Y7z2W.jpg[/IMG][URL="https://www.hizhosting.com/sanal-sunucu"] [IMG]https://i.hizliresim.com/OygJln.jp...
Sektör lideri Comodo'dan Positive SSL sadece 27.60 TL. En ucuz SSL sertifikasına sahip olmak için hemen şimdi web sitemizi ziyaret edin. www.odeaweb....
Satıyor:
http://www.hostbul.net/forum/konu/278/ayyildiz-medya-aylik-10-tlden-baslayan-fiyatlarla-tr-lokasyonlu-vds-sunucular...
E-Ticaret kategorisinde 27.12.2017 tarihinde yayınlandı.
E-ticaret yapanlar, Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'ne kayıt zorunluluğu getirildi. E-ticaret siteleri, aracı hizmet sağlayıcılar, aracı hizmet sağlayıcı üzerinden sözleşme yapan veya sipariş alan hizmet sağlayıcılar Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ne (ETBİS)  31-12-2017 tarihine kadar kayıt olmaları gerekmektedir. 1-12-2017 tarihi itibariyle faaliyette olan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcılar yüküm...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor