WhatsApp’ın Fazla Bilinmeyen Özellikleri

Sosyal Medya kategorisinde tarihinde yayımlandı.

Dünyanın en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan WhatsApp, son güncellemesiyle WhatsApp’ı açmadan mesaja cevap verme kolaylığı getirdi. Bunun yanı sıra diğer yeniliklerden bazıları da şunlar:

Kişilerin resimlerine uzun süre bastığınızda sohbetleri sessize alma imkanı sunuyor. WhatsApp’ta mesajlarınızı italik, üstü çizili ya da kalın olarak yazabilirsiniz. italik yazmak için _metin_ , Kalın yazmak için *metin*, üstü çizili yazmak için ~metin~ şeklinde yazmanız gerekmektedir. Yeni güncellemelerden biri de telefon hafızası yeterli değilse, videoları ve resimleri otomatik olarak kayıt etmesine izin vermeyebilirsiniz. Bunun için ayarlar da veri kullanım yoluna tıklayın ardından “otomatik medya” indirmeyi seçmeniz gerekmektedir. Artık resimler ve videolar otomatik olarak kayıt edilmeyecek. Android güncellemesi sonrası Whatsapp içerisinden hızlı video kayıt ve gönderme işlemini de yapabiliyorsunuz.

 

WhatsApp’la İlgili Bir De Önemli Uyarı!

Dünyada bir milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp’la yeni bir dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı. “WhatsApp’ın gold versiyonu çıktı”. “Daha çok özellik için linke tıklayın!” Şeklinde bir mesaj alırsanız sakın tıklamayın. Tıklamanız durumunda telefonunuz ya da bilgisayarınızdaki tüm kişisel verilere ulaşılmasının yanı sıra online alışverişte de kullandığınız kredi kartı bilgilerinizi de ele geçirme ihtimali bulunmaktadır. Bu tür mesajlara kesinlikle itibar edilmemesi ve açılmaması yararınıza olacaktır.

Buna benzer bir mesaj arkadaş listenizdeki birinden dahi gelse uzak durulmalı, kısa zamanda hızla yayılan bu mesajı gönderen kişi engellenmelidir. En önemlisi de gelişmiş bir antivirüs programı kullanmanız sizi bir çok tehlikeden koruyacaktır.

 

E-Ticaret kategorisinde 27.12.2017 tarihinde yayınlandı.
E-ticaret yapanlar, Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'ne kayıt zorunluluğu getirildi. E-ticaret siteleri, aracı hizmet sağlayıcılar, aracı hizmet sağlayıcı üzerinden sözleşme yapan veya sipariş alan hizmet sağlayıcılar Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ne (ETBİS)  31-12-2017 tarihine kadar kayıt olmaları gerekmektedir. 1-12-2017 tarihi itibariyle faaliyette olan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcılar yüküm...
Devamını Oku
Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor