Facebook Günlük 1 Milyar Video İzlenme Sayısına Ulaştı

Sosyal Medya kategorisinde tarihinde yayımlandı.

Sosyal ağ devi olan facebook 2010 yılına kadar video içeriğini yoğun olarak karşımızda görüyorduk fakat facebook'da haber kaynağının değişimi ile kullanıcıların paylaşımlarınının daha çok fotoğraf ve durum paylaşımına yoğunlaşması ile facebookun günümüzde hedefleri arasıda video içeriğine önem verip çalışmalarını bu yönde genişletti. Haber kaynağında video paylaşımlarının ön planda tutması ile günlük 1 milyar izlenme sayısına ulaştı. Video izlenmelerinin %65 ini mobil kullanıcılar oluşturuyor. 

Facebookun otomaik video izleme seçeneğini aktif etmesi ve haber kaynağında büyük bir yeri ve önemi olan facebook videolarının popülerliği yeniden yükselişe geçmesi ile video reklamlarına da çalışmaları bu yönde olduğunu görebiliyoruz. 

Socialbakers’ın 180 bin video içeriğinin yayınlandığı 20 bin Facebook sayfasını analiz ederek çıkarttığı rapora göre, Facebook özellikle Ocak 2014’ten bu yana yükselen bir ivme ile video içerik sayısını ve paylaşım oranını artırıyor. Önümüzdeki aylarda youtube ve facebook'un video paylaşımında başa baş bir rekabet olacağı görünüyor. 

 

Hostbul.net'i
Facebook'ta
takip edin.

Teklif İste

Mevcut paketleri incelediniz ve kendinize göre bir paket bulamadıysanız, teklif isteyin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Firmalar size ulaşsın

Ücretsiz İlan Ver

Sektörel alım ya da satım ilanlarınızı bırakın. Hemen ücretsiz listelenin.

Soru Sor